Nesze!szer

A Comói-tó melletti szecessziós műemléket magyar tervező segíti

Gregory Peck is járt itt

2024. október 18.

 

 

 nuvole_garden_brunate_como.jpg

 

 

Néhány hete elképesztő képeket láttam az instagramon. Szépeket. Azóta kiderült számomra, hogy a többéves felújítás után nyitás előtt áll az olasz luxus egyik központi helyszínén, a Comói-tó felett magasodó ikonikus szecessziós műemlék épület. Ez egykor Grand Hotel Milano néven volt ismert.  A történelmi épület hamarosan Nuvole Garden néven kel új életre Varró Zoltán magyar tervező víziójával. A 80 szobás luxusszálloda nem csupán a lenyűgöző tájat és építészeti örökséget ötvözi, de a formatervezés világában is egyedi mércét állít, különleges bútorokkal, amelyek Varró Zoltán és a Dublino bútor márka együttműködéséből születtek meg. A Nuvole Garden Hotelbe tervezett bútor kollekciót először a Magyar Állami Operaház tereiben mutatták be.

 

 

A régi nevén Grand Hotel Milanót 1910-11-ben Achille Manfredini olasz építész tervezte, majd a legendás velencei szállodaigazgató, Luigi Nardi nyitotta meg. A hotel és kaszinója a két világháború között a jómódú milánóiak célpontjává vált, majd az 1940-es és 1950-es években a filmipar is felfedezte. Az elegáns üdülőhelyet Anna Magnani, Gregory Peck és Vittorio De Sica is meglátogatta. Miután a Beatles-szel is kapcsolatban álló ismert indiai guru, Maharishi Mahesh Yogi megjelent az ajtóban, hogy megvásárolja a helyet, a szálloda szellemi menedékké alakult. Az új évszázad beköszöntével azonban elhanyagolt állapotba került, mígnem Emilio Polillo mérnök-üzletembert magával nem ragadta egyedülálló elhelyezkedésével a tó felett 700 méter magasan, a funicolare kisvasút tetején elhelyezkedő épület. A firenzei, több szállodát üzemeltető üzletember Varró Zoltánt hívta segítségül, aki egészen új koncepcióval és működési modellel állt elő. A belsőépítész a legapróbb részletekig terjedően tervezte meg a 80 szobát és lakosztályt, spat, három - köztük egy tetőtéri fine dining - éttermet és egy koktélbárt magában foglaló épületet. 

 

A szállodába Varró Zoltán egyedi bútorokat tervezett, melyek megvalósításához a közterekre specializálódott designbútorok vezető nagykereskedőjét, a Dublinot hívta segítségül. Így született meg a Dublino by Varrodesign sorozatmelynek darabjai egyszerre időtállóak, miközben, az alkotókra jellemző módon hordozzák a kortárs elegancia és a kifinomultság jegyeit. A karosszékekből, étkezőszékekből, bárszékekből, dohányzóasztalokból, étkezőasztalokből és kiegészítő elemekből álló kollekció, egy különleges kanapé-innovációt is tartalmaz. Az Esteban Lounge Sofa különlegessége, hogy kettős funkciót integrál: egyik oldalán a pihenést, lazulást támogatja, másikon a társasági életet szolgálja. Az Esteban Lounge Sofa továbbá variálható elemekkel, valamint méretre szabható kialakítással is rendelhető közületi és magán használatra egyaránt.

 

dublino_by_varrodesign_e_tkezo_asztal_e_s_sze_kek_a_budapesti_ko_ro_nd_palace_ban_foto_darabos_gyo_rgy.jpg

 

A bútorokra a Varrodesign JAB Anstoetz vállalattal közös Attitude kollekciójából kerülnek textilek, melyek a Comói-tó, a környező hegyek, a prosperitás egyik szimbólumaként a páva, valamint a Comóra jellemző villák és kertek évszázados pompáját idézik meg, de egyes darabok a designer elmúlt években tett utazásait, Zanzibár koralljait, és a japán tavasz és a cseresznyefa virágzás hangulatát is életre hívják. 

 

A comói bútorok és textilek ‘premier előtti’ bemutatására a Magyar Állami Operaházban került sor. A nemzetközi közönség először a Nuvole Garden Hotelben láthatja majd a darabokat, szoros összhangban a szálloda designjával: az épületben, akár az álmából ébredt Csipkerózsika meséjében elmosódik a kint és bent határa; belül tetten érhető lesz a kertek világa, a szálloda kertjében viszont a comói villák belső tereinek hangulatát idézi meg a tervező. 

 

majoros_zoltan_es_varro_zoltan_foto_sarosi_zoltan.jpg

 

Azért némi info a két fontos emberről:

Varró Zoltán, a Varrodesign alapítója többszörösen díjazott, nemzetközileg elismert belsőépítész, aki mára Londontól Koh Samui-ig a világ számos pontján hagyta ott kézjegyét. Az elmúlt években több mint tizennyolc szállodát tervezett, és elnyerte a Gold Key Award (New York), a World Luxury Hotel Award (Hong Kong) és a Boutique Hotel Award (London) díjakat. Az egyik mérföldkőnek számító projektjét, az Aria Hotel Budapestet a TripAdvisor Travellers' Choice Award-on a világ legjobb szállodájának választották. A tervező jelenleg is dolgozik Kolumbia első luxusszállodája, az 1621-ben alapított Szent Klára kolostor épületében működő Sofitel Legend Santa Clara felújításán. A Dublino céget pedig Majoros Zoltán üzletember alapította,  a két férfi közös munkájának gyümölcsét ezután Dublino by Varrodesign néven találhatjuk meg majd. 

 

A Majoros Zoltán üzletember alapította Dublino az elmúlt két évtizedben a zületi bútorgyártatás és forgalmazás meghatározó szereplőjévé vált. A vállalat jelenleg 5 európai városban rendelkezik bemutatóteremmel, és a kontinens legtöbb országában valósít meg projekteket, mostantól a Dublino by Varrodesign kollekció darabjaival is. 2025-ben két új bemutatóterem nyitását tervezik, Dubajban és Münchenben.

A bejegyzés trackback címe:

https://neszeszer.blog.hu/api/trackback/id/tr3718709954

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása