1. Keresd azokat a weboldalakat, amelyek https://-sel kezdődnek (‘s’ jelentése „secure”, azaz biztonságos), és amelyek címe után egy lakat ikon is található. Ez garantálja, hogy a személyes adataidat az oldal biztonságosan kezeli.
2. Ellenőrizd a webáruházat: régóta működő, megbízható kereskedőről van szó? A honlapon keresd a nagy kártyacégek biztonsági logóját (pl. MasterCard SecureCode) vagy egyéb titkosítást pl. SSL-kódot.
3. Nézz utána a webáruház elérhetőségének. A jogszabályok szerint a kereskedőnek fel kell tüntetnie címét, telefonszámát.
4. A készpénzfelvételnél, ill. vásárlásnál használt PIN kódot SOHA ne add meg internetes vásárlás esetén!
5. Őrizd meg, ha szükséges, nyomtasd is ki az internetes vásárlás visszaigazolását, adatait. Ha a megrendelt termék nem érkezik meg a jelzett határidőn belül, vedd fel a kapcsolatot az internetes kereskedővel.
6. Hasonlóan az üzletben történő vásárláshoz, az internetes áruházak oldalán is ajánlott elolvasni a szerződési feltételeket és az apró betűs részeket.
7. Saját gépről vásárolj, ha lehet, kerüld a nyilvános internetes kávézókat, hotspotokat!
8. Növeli a biztonságot, ha SMS-szolgáltatást kérsz a bankodtól, hogy a számlán történt változásokról azonnal értesülj.
9. Ha bármilyen hibát tapasztalsz a vásárlásnál (pl. hibás összeget vontak le a számládról), azonnal jelezd a banknak. Reklamáció, hibás teljesítés esetén a magyar jogszabályok, és a bankkártya társaság is a kártyabirtokost védik.
10. Figyeld a logókat: az interneten is igaz, hogy a vásárlás a kártyabirtokos számára többnyire díjmentes, és azokat a kártyákat fogadják el, melyeknek logója megjelenik az elfogadó helyen, az internet esetében a honlapon (pl. MasterCard, Maestro, Visa).
(Köszönjük a MasterCardnak a segítséget!)