Gyantakörkép nektek, itt és most…
A jó idő beköszöntével most talán még fontosabb, hogy a ruhából kikandikáló testrészeink a lehető legjobb formájukat hozzák. Aki nem akar naponta a borotvával bíbelődni és az epilátor sem a barátja, de mégis tartós eredményre vágyik, annak tökéletes választás a gyanta. Az otthoni használatra kínált készítmények igen sokszínűek, kedvünk és pénztárcán vastagsága alapján választhatunk igényeink függvényében. Aki eddig messziről kerülte a gyantát, még az is tudja, hogy van hideg és melegfajta. De vajon mi a különbség köztük és melyiket válasszuk? Gyantakörkép nektek, itt és most.
A Veet újdonságával indítottam, ami konkrétan egy könnyű zselégyanta. Nagyjából azt kaptam, amire számítottam. Szép, dijáznos csomagolásba rejtették a lótuszvirág illatú zselét. A strapabíró csomagolás igen jó ötlet, többszöri melegítés után sem deformálódott el a tégely és nem folyt ki belőle a ragacsos massza. Újdonság a hőérzékelővel ellátott műanyag kenőpálca, amit melegítés után a gyantába dugsz és kijelzi, ha túl melegre sikerült a művelet. Akkor a bőröd védelme érdekében pár percre vissza kell fognod magad, különben az égési sebészeten kötsz ki-ráadásul szőrösen…
Használata könnyű, mindenki számára érthető. Az útmutató szerint hetekig biztosítja a szőrmentességet, ami lehet igaz, de már egy hét, másfél hét elteltével elveszti simaságát a bőr és utat enged az új szárszálaknak, konkrétan a borostáknak. A művelet után azonban garantált a kellemes illat és a selymes tapintat.
Lássuk a meleggyanták többi változatát, amiknél mérvadó különbséget nem igazán lehet felfedezni. A drogériák polcain mindig megtalálható a tolltartó formájú, világos színű és a kissé igénytelen kivitelezésű, sötétbarna, tálkás- alufóliás gyanta, amikhez a lehúzó csíkot külön megvásárolhatod. Az előbbi használata egyszerűbb, felmelegíted, végiggörgeted az aktuális testrészeden és lehúzod.
Nos, a másikkal már adódtak problémáim, mert a csomagolás eldeformálódott és egy közbejött telefonnak köszönhetően majd egy óráig takarítottam a mikrot utána és a tárolása is körültekintőbb figyelmet igényel. Nekem nem jött be. Haszontalan ragacs, nem más. Nehéz az eltávolítása, így könnyebben okozhat és okoz is véraláfutást még akkor is, ha jó szögben húzod le a papírcsíkot a bőrödről. Talán egyszerűbb és többrétűbb a hideg gyanták otthoni használata, amikben a lehúzó csíkot olyan formára vághatjuk, amilyenre kívánjuk és a csomagban találjuk az olajos törőkendőket, amikkel a végén eltávolíthatjuk bőrünkről az ott maradt gyantát. A tenyeredbe helyezed a gyantával átitatott lehúzó csíkot, jól megdörzsölöd és akcióba lépsz. Lényegében bármikor használhatod, nem kell hozzá mikro, forró víz…
Ráadásul ezt biztonságosabban tudod kivitelezni az arc szőrtelenítésénél, hisz nem kell attól tartanod, hogy a lehető legrosszabb helyre cseppen az a fránya anyag.
Tapasztalataimat összegezve ugyanazt nyújtja minden termék, csak a szőrmentesítéshez vezető út más és más. A hideggyanták rugalmasabbak, kevesebb olyan bakit tudsz felmutatni használatával, amivel lepipálod Bridget Jonest. Csak az igényeidtől függ, számodra melyik vált be, a lényeg, hogy mindig szép, sima bőrrel indulj útnak, hisz soha nem tudhatod, mit hoz a nap…
Veet könnyű zselégyanta ára a drogériákban 2800 Ft.
Veet 20db-os hideggyanta csík 2199 Ft, de már 1200Ft-ért hozzájuthatsz, ha megelégszel kevesebb gyantacsíkkal.
Depilen natural line 6db-osgyantacsík, 2 kendővel 1499Ft
Meleg naturel gyanta kb. 1999Ft, plussz törlőkendők 400-800 Ft között.
Olcsóbb kategóriájú meleg gyantákat már 600 Ft-ért beszerezhetsz.
Nesze!Anna