Logo Pic
Teakbois 2025. április 17.

A kebelcsoda, Columbo és a húsvéti nyúl

A 20. századból a 1970-es volt az az évtized, amelyben a korabeli hedonisták szerint bármi, bármikor és bárhol megtörténhetett – már ami a pikáns ügyeket illeti. A Retrokult blogon már számos efféle „történésről” megemlékeztem, ezúttal azonban arról a rendhagyó húsvéti jótékonysági gáláról lesz szó, amelyet 1972-ben közvetített az amerikai tévécsatornák egyike.

Adrienne Barbeau az Ágyúgolyó futam című 1980-as vígjátékban

FIGYELEM! Egyes illusztrációk női meztelenséget ábrázolnak, emiatt csak 18 éven felüli és ilyesmire nem érzékeny olvasóim kattintsanak a „TOVÁBB” linkre.

Az Easter Seals szervezet fogyatékkal élő gyerekek számára gyűjt pénzt, és ehhez gyakran hírességek segítségét veszi igénybe. 1972 húsvétján egy betelefonálós műsor keretében lehetett nekik adakozni, az USA lakosságát pedig ezúttal olyan filmcsillagok próbálták megtakarításaik megkurtítására bírni, mint John Cassavetes (A piszkos tizenkettő + Rosemary gyermeke), Peter Falk (Amikor Columbo rendőrnője elcsábította az apját), Ben Gazzara (A hétköznapi őrület meséi), Charro (A vietnámi veterán és Hitchcock bombanője), Seymour Cassel (Minnie és Moskowitz), Marty Allen (A keringőkirály) és a horrorspecialista rendező, John Carpenter későbbi felesége, Adrienne Barbeau (A kebelcsoda és a klónozás csodája + David Hasselhoff Hasfelmetsző Jack ellen). Érdemes megemlíteni, hogy John Cassavetes csupán azért szerepelt kommersz filmekben, hogy pénzt teremtsen elő a saját maga rendezte művészfilmjeihez, amelyekben aztán a színészbarátaival dolgozhatott – az utóbbiak közé tartozott Falk, Cassel és Gazzara is. Amikor Peter Falk Columbo hadnagyként a világ kedvence lett, azzal segítette ki az épp megint pénzszűkében lévő Cassavetes-t, hogy gyilkosszerepet szerzett neki a detektívszériában (konkrétan a Fekete etűd című epizódban).

Peter Falk, Ben Gazzara, John Cassavetes és David Rowlands a Férjek című 1970-es drámában

Az adakozási kedv akkor hágott a tetőfokára, amikor (nem kevés önkéntelen iróniával öntve nyakon az alkalmat) a celebritások egy része táncra perdült, ekképp tisztelegve a mozgássérült gyerekek előtt. A bájos Charróval együtt mozgó Ben Gazzara az esetlenségével rögvest egyértelművé tette, miért alakított főgonoszt tizenhét évvel később az Országúti diszkóban a parkett ördöge helyett, a go-go girl-i múlttal rendelkező Adrienne Barbeau viszont olyan tüzesen ropta a röhejes frizurát viselő, kövérkés Marty Allennel, hogy azt máig emlegetik azok, akik annak idején élőben látták az adást. Barbeau kisasszony tánca a húsvéti nyulat is alaposan „beindította”, ezért aztán szegény pára nem bírta ki a művésznő megcsöcsörészése nélkül, amire az alábbi videóban 2:04-nél kerül sor. Mindehhez csak annyit fűznék még hozzá, hogy… kellemes húsvéti ünnepeket kívánok minden olvasómnak!

Adrienne Barbeau, a kitárulkozó

„Ezennel megállapítom, hogy nincs szükségem mellnagyobbító műtétre.”

MÉG TÖBB TEAKBOIS-FÉLE RETRO:

Négy szexi Bonnie és egy furcsa Clyde (18+)

Szexpartival végződik a harmadik világháború (18+)

Az indián lány furcsa bosszúja (18+)

Denevérember a nővérek ellen (18+)

A vietnámi veterán és Hitchcock bombanője (18+)

David Hasselhoff Hasfelmetsző Jack ellen (18+)

A kebelcsoda és a klónozás csodája (18+)

Amikor Columbo rendőrnője elcsábította az apját (18+)

Vissza a címlapra
RETROKULT
Retro filmőrület egész évben!
Legjobban pörgő posztok
Miért lesznek nehezebbek az éjszakák, ha beüt a klimax?
Kontent • 13 nap
Korai menopauza, amire sok nő nem is gondol, pedig kellene
Kontent • 13 nap
Idősebb korban is természetes a szerelem
Kontent • 6 nap
A Monza elleni mérkőzés
Apuleius • 3 nap
A Parma elleni mérkőzés
venember83 • 9 nap
Cikkek a címlapról
A merzigi Szent Péter templom
A Saar folyó mentén valamikor a korai középkorban létesítettek egy apátságot. Ennek minden bizonnyal volt temploma is, a mostani épületet viszont csak évszázadokkal később, a XII. század közepén kezdték el felépíteni, és mintegy két generációval később készült el.
A szolnoki RepTár
Szolnok egyik nevezetessége a városban található haditechnikai-repülőgép-múzeuma. A múzeum több mint 4500 m2 fedett kiállítótérrel, és mintegy 60 000 m2 alapterületű nyílt udvarral rendelkezik. Gyűjteményt a Hadtörténeti Intézet és Múzeum szakembereinek segítségével állították össze. A kiállított…

Felnőtt tartalom!

Elmúltam 18 éves, belépek Még nem vagyok 18 éves
Ha felnőtt vagy, és szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot.

A belépéssel elfogadod a felnőtt tartalmakat közvetítő blogok megtekintési szabályait is.
>